Апробація методу комп’ютерного тестування

21.03.2012 - 10:04 | Категорія: Некатегоризовано

ПРЕС-РЕЛІЗ

13 – 14 березня 2012 року відбулося комп’ютерне тестування учнів 10 – 11 класів Івано-Франківської та Чернівецької областей.

Його основна мета – розвиток нових технологій проведення зовнішнього незалежного оцінювання, проектування організаційно-технологічних засад функціонування навчально-екзаменаційних центрів у системі ЗНО.

Для проведення апробації Українським центром оцінювання якості освіти затверджено склад робочої групи з провідних фахівців Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, УЦОЯО, ІФРЦОЯО, головних управлінь освіти і науки Івано-Франківської та Чернівецької областей.

Комп’ютерне тестування використовується понад три роки для моніторингу навчальних досягнень школярів в областях, що відносяться до зони обслуговування Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Для цього використовується програмно-апаратне забезпечення, розроблено фахівцями регіонального центру.

Для апробації комп’ютерного тестування було використано тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК), який, на відміну від предметних тестів, дає можливість оцінити здатність особи здобувати нові знання на основі вже набутого навчального і життєвого досвіду.  Експеримент з упровадженні ТЗНК у систему ЗНО проводиться в Україні упродовж 2010 – 2012 років спільно Українським центром оцінювання якості освіти і Національною академією педагогічних наук України за наказом Міністра освіти і науки.

Базовими предметами ТЗНК є українська мова та математика, адже предметні основи цих дисциплін визначено як складники загальної навчальної компетентності. Тест складається з 6 окремих секцій і містить завдання з вибором однієї правильної відповіді та завдання з короткою відповіддю. Загальний час виконання завдань – 120 хвилин.

Перший день проведення апробації методу комп’ютерного тестування засвідчив чіткість, злагодженість роботи Івано-Франківського РЦОЯО,  навчальних закладів і головних управлінь освіти і науки областей, які забезпечували явку учасників апробації, безперебійне функціонування комп’ютерної техніки у навчальних закладах та надійний інтернет-зв’язок. Така робота не була б успішною без підтримки Івано-Франківської та Чернівецької обласних державних адміністрацій.

13 березня 2012 року завдання 1-3 секції ТЗНК виконували 2980 старшокласників, 14 березня 2012 року завдання 4-6 секцій виконували 2768 старшокласників.

За результатами апробації тесту ТЗНК-2011 вже у той же день було підготовлено експрес-звіт з докладними статистичними даними по завданнях тесту і категоріях учасників апробації.

Отримані в результаті апробації дані щодо пілотування тесту ТЗНК-2011 дозволять суттєво розширити масштаб пілотування ТЗНК – до результатів 7500 студентів 1 курсів 40 ВНЗ 5 регіонів України, що проходили це тестування у вересні 2011 року тепер додано результати виконання тесту ТЗНК-2011 близько 1500 учнями 10 класів Чернівецької області і майже 1500 учнями 11 класів Івано-Франківської області.

Аналітичні дослідження успішності виконання тесту ТЗНК різними категоріями учасників проведуть фахівці відділу наукового забезпечення Українського центру оцінювання якості освіти, вони будуть використані для визначення майбутнього формату використання ТЗНК у системі вступу до ВНЗ.

Крім того, робочою групою з проведення апробації комп’ютерного методу тестування підготовлені пропозиції до Українського центру оцінювання якості освіти щодо використання комп’ютерного тестування для проведення діагностичного тестування абітурієнтів, завдяки якому учасник такого тестування отримає оперативну оцінку його готовності для проходження тестів ЗНО.

Коментування вимкнене.